CZYM JEST ELIMU

ELIMU to serwis publikujący lekcje w formie pokazów czynności wykonywanych na komputerze, przykładowo:

- budowa i obsługa stron www opartych o popularne systemy CMS (Joomla!, Drupal, Wordpress),
- porady dotyczące używania komputera, systemów operacynych i Internetu,
- obsługa programów narzędziowych,

Kierujemy Elimu do konkretnych odbiorców:

1. Początkujący twórcy stron www - niech wiedzą co można wycisnąć z zupełnie darmowych skryptów, np. CMS, oraz jak zbudować przyjazny interfejs dla grupy 2,
2. Początkujący użytkownicy internetu - niech potrafią posłużyć się narzędziami do publikacji zdjęć, tekstów i innych materiałów - czy to w ramach używanego CMS, czy na serwisach społecznościowych (np. Naszej Klasie, Grono),
3. Właściciele małych firm i organizacji - udowodnimy im, że tworząc witrynę www mogą poczynić konkretne oszczędności, a wiedza za którą agencje interaktywne biorą grube pieniądze, nie jest aż tak tajemna,

Wierzymy, że forma jaką proponujemy - kursy z pokazami wykonanymi przez nagrywanie ekranu komputera (screencasty) - będzie niosła maksimum informacji i minimum szumu.

Na początek chcemy skupić się na najpopularniejszych programach, skryptach i problemach. Dlatego front robót otwierają drupal, joomla, wordpress, wraz z najważniejszymi wtyczkami, a w przyszłości fora phpbb3, smf oraz oscommerce. Nie będziemy unikać tematów konfiguracji hostingu, usług na serwerach, domen, czy konkretnych modułów do CMS.


Dlaczego przy wielu pokazach wyświetla się komunikat: Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Rejestracja jest bezpłatna.

Ponieważ przygotowanie jednego krótkiego pokazu zajmuje zwykle do 3-5 godzin nie chcemy udostępniać ich całkiem za darmo. Transfer kosztuje a informacja o ilości naprawdę zainteresowanych obejrzeniem pokazu osób jest dla nas cenna.

Umówmy się, że do czasu kiedy Elimu będzie zawierało setki filmów, odniesie spektakularny sukces i stanie się częściowo płatne - niech naszym wynagrodzeniem będzie Twoja rejestracja, która upewni nas, że naprawdę chcesz obejrzeć dany materiał i interesuje cię prezentowana tematyka.

Rejestracja i Twoje dane nigdy nie będą przez nas wykorzystane do wysyłania spamu, nie sprzedamy ich żadnej firmie, nie zaskoczymy cię fakturą za niezamówione usługi.

Liczymy za to na Twoje komentarze, konstruktywną krytykę oraz pochwały (tych nigdy dość! :).

Dziękujemy. Ekipa Elimu.pl.

ZałącznikWielkość
elimu_pl_profesorek_logo_palik_film2.png16.29 KB