Drupal 6 - Przekierowanie użytkownika pod wskazany URL po zalogowaniu

Na prośbę znajomego z GG prezentuję dziś prosty przykład użycia wyzwalaczy i działań które znajdziemy w podstawowej paczce z Drupalem 6.

Zadanie jest takie - jak sprawić aby po zalogowaniu użytkownik został przeniesiony pod wybrany przez nas adres, zamiast do strony ze swoim profilem? Wydaje się, że będzie to wymagało co najmniej instalacji jakiegoś modułu. Faktycznie - istnieją zabawki typu Login Tobboggan, które robią to i wiele innych rzeczy, ale...

...najciemniej pod latarnią - Drupal 6 potrafi to zrobić bez żadnych zewnętrznych modułów. Do roboty:

1) włączamy moduł Trigger,
2) przechodzimy na stronę Konfiguracja witryny -> Działania .../admin/settings/actions/manage a tam dodajemy nowe działanie, "Przekierowanie pod adres URL":

nazywamy je jak nam pasuje, podajemy URL (warto zaznaczyć, że możemy użyć dowolnegu URL, ale także specjalnego ciągu , który prowadzi do strony podanej jako strona główna w podstawowej konfiguracji witryny) i zapisujemy zmiany:

3) przechodzimy na stronę Budowa witryny -> Wyzwalacze, na zakładkę użytkownicy .../admin/build/trigger/user a tam wiążemy wcześniej utworzone działanie ze zdarzeniem zalogowania użytkownika:

4) po zapisaniu zmian sprawdzamy czy konfiguracja działa - po zalogowaniu powinniśmy zostać przeniesieni pod adres jaki podaliśmy w punkcie 2.

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
5
Twoja ocena: None Średnia: 5 (2 votes)