Drupal - Przepisy

Ten zestaw materiałów o Drupalu będzie nie tyle kursem a pojedynczymi pokazami prezentującymi jak zrobić daną rzecz z wykorzystaniem drupala i jego modułów.

Przepisy Drupalowe będą nagrywane w celu pokazania jednej konkretnej rzeczy, na przykład konfiguracji widoków czy korzystania z jakiegoś modułu. Możecie proponować tematy, będę też starał się inspirować wypowiedziami na forum.

Do wykorzystania przepisów będę starał się używać najnowszej dostępnej danego dnia instalacji drupala 6.

Lekcje: 

Drupal 6 - taksonomia - kategorie dla początkujących

W tym odcinku coś dla absolutnie zaczynających przygodę z drupalem. Kategorie - często podnoszone jako atut Drupala - zostały w pokazie pokazane od podstaw. Po tej prezentacji powinniście mieć o nich podstawowe pojęcie i móc zacząć wykorzystywać je oraz moduły rozszerzające ich możliwości, bądź bazujące na nich do generowania list, nawigacji itd.

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
4.666665
Twoja ocena: None Średnia: 4.7 (6 votes)

Drupal 6 - Localization Client - wygodne tłumaczenie interfejsu

Niniejszy pokaz prezentuje możliwości modułu localization client - dzięki któremu sprawnie i wygodnie przetłumaczysz niemal dowolne miejsce interfejsu Drupala.

Rewolucyjność tego modułu polega na tym, że nie tłumaczymy interfejsu w specjalnym panelu, oderwanym od rzeczywistości. Tłumaczenie odbywa się w trakcie oglądania konkretnych stron zawierających nie przełożone jeszcze komunikaty i etykiety.

Do dzieła! Jeśli chcesz trenować równolegle z pokazem pobierz z drupal.org localization client i dowolny moduł, jaki chcesz przetłumaczyć (tutaj będzie to subscriptions).

UWAGA - Aktualizacja - pod pokazem przeczytaj jak zapisywać tłumaczenia na oficjalnej stronie polskiego tłumaczenia http://localize.drupal.org/languages/pl

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
3
Twoja ocena: None Średnia: 3 (1 vote)

Drupal 6 - Views - przepis na blok z losowym cytatem

Pierwszy przepis w naszym drupalowym cyklu dotyczy modułu Views. Przygotujemy z jego pomocą blok wyświetlający jeden wpis - losowo wybrany z bazy. Posłużę się przykładem z życia wziętym - po aktualizacji mojego bloga do Drupala 6 (i tym samym Views 2) musiałem odtworzyć blok pokazujący losowy cytat na stronie głównej.

Potrzebne składniki:
- Drupal 6 + Views 2
- nowy rodzaj zawartości p.t. cytat - nie musi mieć żadnych pól CCK, tylko treść i tytuł,
- kilka wpisanych cytatów.

Plan lekcji:
- tworzymy widok pokazujący losowy wpis typu cytat,
- tworzymy na bazie widoku blok,
- umieszczamy blok w żądanym miejscu.

czas wypieku: kilka minut.

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
4.285715
Twoja ocena: None Średnia: 4.3 (7 votes)

Odpowiedzi

propozycje?

proponuję szkolenie z zakresu tworzenia galerii przez dodawanie zdjęć z innego serwera, bez uploadu na serwer macierzysty

propozycja szkolenia - integracja z edytorami wysiwyg

wraz z instalacją współpracujących modułów importu grafiki/plików

Propozycja

Ja bym proponował jakieś screencasty opisujące opsługę modułu Panels lub opisanie personalizacji profili użytkowników ;] // jeśli ktoś ma takie tutoriale to prosiłbym o podesłanie

Propozycje

Licze na views,panels no i wszyscy wiemy że w module cck kryje się jeszcze trochę potencjału