Instalacja pakietu XAMPP Lite 1.7 w systemie Windows XP

Lekcja pokazująca jak zainstalować pakiet XAMPP.

XAMPP to zestaw aplikacji pozwalający uruchomić na swoim komputerze serwer www, serwer bazy danych mysql i interpreter PHP. Dzięki temu będziesz mógł uruchomić na nim większość aplikacji opartych o PHP i MySQL, takich jak systemy CMS (Joomla, Drupal, Wordpress), fora dyskusyjne (PHPBB, SMF, PunBB), czy inne skrypty.

Treść w lekcji:

Skąd pobrać pakiet,
Jak i gdzie go zainstalować,
Jak uruchomić usługę (serwer) Apache i MySQL,
Gdzie umieścić pliki ze stronami,
Jak wyświetlić skrypt pokazujący parametry PHP.

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialise correctly.

Przydatne linki - http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html

Uwagi do lekcji:

- jeden z modułów apache wymaga biblioteki msvcr71.dll. Jeśli nie mamy jej w systemie (instalowana jest bardzo często jako część NET Framework, DirectX, lub innego pakietu Microsoft) plik ten należy pobrać z internetu i przegrać do katalogu c:\windows\system32 lub do katalogu apache\bin w katalogu gdzie zainstalujemy xampp,

- podczas uruchamiania apache2 nie powinniśmy mieć włączonego programu Skype, bądź innego korzystającego z portu 80, inaczej apache nie wystartuje poprawnie. Co ciekawe po starcie apache możemy włączyć Skype, który sobie z tym poradzi.

5
Twoja ocena: None Średnia: 5 (5 votes)

Odpowiedzi

żeby xampp działał ze skype

w skypie można jeszcze w ustawieniach połączeń wyłączyć używanie portu 80 i tez będzie ok, nie trzeba będzie wyłączać i włączać skypa przy starcie xamppa

gratulacje

Prosto i klarownie, mam nadzieję, że pozostałe "lekcje" będą podobne. Tak trzymać!