Lazarus - ekstremalnie przydatny dodatek do firefox i chrome

Właśnie skończyłeś pisać bardzo obszerny komentarz lub wpis na forum. Zajęło ci to kilkanaście minut. Zadowolony z siebie wciskasz "Zapisz" i... wita Cię komunikat "Twoja sesja wygasła" albo "Nie masz uprawnień do komentowania, zaloguj się". W panice wciskasz "Cofnij", ale niestety zawartość pól formularza jest już tylko mglistym wspomnieniem. Sięgasz po pistolet i...

Jeśli kiedykolwiek zdarzyła Ci się taka sytuacja - mam rozwiązanie. Genialne, skuteczne i sprawdzone przez ostatni rok przeze mnie osobiście - wielokrotnie. Owszem, życie nauczyło mnie żelaznej zasady - nigdy nie wysyłaj webowego formularza zanim nie wykonasz kombinacji CTRL+A, CTRL+C na polu, w którym jest najwięcej tekstu - ale zdarza mi się o tym zapomnieć, albo zwyczajnie formularz ma kilka takich pól.

W każdym razie obiecane rozwiązanie nazywa się Lazarus i instalujemy je jako plugin (wtyczkę, dodatek) do przeglądarki. Wystarczy odwiedzić stronkę http://getlazarus.com/ i zainstalować. Działa z Firefox albo Chrome. W trakcie pisania w dowolnym polu zauważymy teraz ikonkę Lazarusa:

Następnie, kiedy już mamy go na pokładzie i zdarzy się nam "wypadek przy pracy" wystarczy najechać na formularz myszką i wybrać ikonę w prawym górnym rogu, a następnie wybrać tekst jaki nas interesuje.

Lazarus przydaje się też przy wielokrotnym wypełnianiu podobnych formularzy (np. jeśli chcemy zaspamować jakieś forum :P).

0
Twoja ocena: None

Odpowiedzi

:)))

O zaraz sprawdzę, może się przydać :)