eksperyment z get_image

Wpis powiązany z Projektem: 

Właśnie znalazłem obiecujący moduł - get_image. Rozwiązuje on pewien problem z image resize filter (pisałem o nim w instrukcji jaką znajdziecie na tuż obok) - mianowicie taki, że pliki zapisane lokalnie będą działać tylko do czasu wyczyszczenia cache. Po wyczyszczeniu cache system będzie próbował je wygenerować ponownie - z oryginalnych obrazków. Zatem, jeśli zalinkujemy obrazek ze zdalnego serwera, potem wyczyścimy cache a oryginalny plik zniknie ze ścieżki (a dzieje się tak częściej niż myślicie) - zniknie również z naszej strony.

W celach testowych umieszczę w tym wpisie obrazki hostowane zdalnie, jeden z ustawionym width (co powinno uaktywnić resize filter) i bez tego parametru. Zobaczę co z nimi zrobi get_image (który moduł będzie pierwszy w wypadku obrazka z atrybutem width).

obrazek z ustawionym W500px:
obrazek z ustawionym W500px

obrazek bez W:
obrazek bez W

EDIT - zobaczmy co stanie się po skasowaniu plików ze zdalnego serwera i wyczyszczeniu cache elimu.pl.
EDIT2 - miałem wątpliwości czy to zadziała, ale najwyraźniej jest ok - zatem mamy świetne rozwiązanie problemu hotlinkowania (i zmiany wielkości) obrazków z przeróżnych imageshacków... Teraz jeszcze jeden test - co będzie jak zmienię szerokośc pliku, który jest na moim serwerze?

rewelacja - tego mi trzeba było: