Flag jako sposób na rezerwację

Wpis powiązany z Projektem: 

Żeby jakoś usprawnić organizację pojedynczego spotkania postanowiłem użyć modułu flag. Może nie jest to najbardziej trafny wybór - w D6 mieliśmy pełno wtyczek typu signup, date, event, ale do D7 ich jeszcze nie ma. Flag jest i coś można z niego sklecić.

Najpierw stworzyłem typ zawartości "spotkanie", który ma przechowywać agendę i informacje dotyczące pojedynczego spotkania. Następnie dołożyłem flagę "Chcę uczestniczyć w tym spotkaniu" przydzieloną do wpisu typu "Spotkanie".

Na szczęście zestaw flag + flag actions + token + trigger + actions pozwolił wysłać maila do osoby, która kliknęła we flagę. Mail zawiera informacje jak będzie wyglądał dalszy proces zapisywania się na spotkanie. Na dziś będzie to ręczna robota, ale może w przyszłości coś wykombinuję.

Poza flagą i mailem do usera pod spotkaniem zrobiłem widoczek z osobami, które już się zapisały. Wyszedł tu jeden babol - otóż przez relację "flag user" nie dało się pokazać wartości pól z profilu usera... na szczęście podstawowe dane (avatar, nazwa, mail) da się wyłuskać.