Początki elimu

Wpis powiązany z Projektem: 

Kiedyś dawno dawno temu rzuciłem na goldenline pomysł nagrywania tutoriali do Drupala. Pomysł chwycił - przez rok powstał aż jeden, za to wszyscy go raczej komplementowali.

Przez ten rok nie miałem czasu nagrywać kolejnych pokazów, ale przyszło mi do głowy, że może warto poszukać współpracowników i zrobić serwis z pokazami do rożnych CMS, nie tylko do Drupala. Tak poznałem Pawła Frankowskiego. Razem nieco pogadaliśmy i uzgodniliśmy, że ruszamy.

Paweł znalazł słówko Elimu i kupił domenę, ja zacząłem budować serwis z pomocą Drupala (strona główna) i Wordpress'a 2.7 (blog).

Paweł bardzo szybko wczuł się w rolę naczelnego bloggera i zamieszcza regularnie średnio 2 wpisy dziennie o Joomla!, co wprawia mnie w osłupienie do dziś :). Ja zająłem się nagrywaniem pokazów (screencastów) o Drupalu i szybko zrozumiałem, że nie jest to lekka łatwa i przyjemna robota.

Następny rok upłynął pod znakiem błyskawicznego rozwoju bloga i bardzo powolnego rozwoju elimu.pl. W międzyczasie zostałem wmieszany w projekt pisania książki dla Helionu, co skutecznie odciągnęło mnie od rozwijania serwisu.