Upgrade Open Atrium z beta7 do beta8 i 1.0

Wpis powiązany z Projektem: 
Czas: 
360

wow, dziś spędziłem (w końcu) 3h na testowaniu różnych scenariuszy aktualizacji OA do wersji 1.0 i chyba wypracowałem poprawną ścieżkę.

przygotowałem sobie skrypty, proj2test i beta8to1 zawierające prawie gotowy zestaw komend do wykonania migracji na systemie testowym.
Najwięcej zabawy było z wyczajeniem co powoduje szereg dziwnych błędów, skrypty odpaliłem chyba z 10 razy zanim namierzyłem skąd się biorą.

Na dziś ustaliłem, że

1) podczas upgrade należy KONIECZNIE usunąć wszystkie stare pliki z poprzednich wersji OA (oczywiście poza katalogiem z plikami userów). Bez tego pojawia się masa dziwnych ostrzeżeń, błędów, znika guzik logowania usera i inne takie,

2) plik .htaccess należy poprawić na modłę obecnie działającego, czyli o ile pamiętam usunąć ostatnią dyrektywę. Niestety różne hostingi różnie wybrzydzają na ten plik więc domyślny dostarczany z dystrybucją tylko niepotrzebnie psuje krew :)

3) po upgrade należy odwiedzić http://adres.pl/admin/settings/casetracker i ustawić "Unassigned" jako domyślnego usera przypisanego do case'u, oraz widoki casetracker_override_*_options - koleno project i assignee

na razie testuję co dalej... będzie się działo :)

PS. Ironia losu - podczas tych wszystkich testów musiałem oczywiście popsuć produkcję, więc teraz mam działającą testówkę z OA1.0 i produkcję z OAbeta7 ale popsutą (Fatal Error), słodko, zapowiada się kolejna godzinka dłubania.