Drupal 6 - Uprawnienia do wpisów - Content Access i ACL

Bardzo krótka prezentacja pokazująca jak "schować" przed ciekawskimi oczyma pewne wpisy bądź całe rodzaje zawartości. Drupal sam z siebie nie oferuje aż tak szczegółowych uprawnień (np. brak mu uprawnień dostępu do danego rodzaju zawartości). Na szczęście dwa niewielkie moduły - Content Access i ACL - wystarczają aby zdefiniować o wiele dokładniejsze prawa do wpisów. Zapraszam do oglądania.

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialise correctly.

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
5
Twoja ocena: None Średnia: 5 (2 votes)

Odpowiedzi

System uprawnień w drupalu

Witam,

mam pytanie dotyczące tego jak drupal zarządza uprawnieniami do segmentów. Otóż sprawa wygląda tak:

Chciałbym zarządzać uprawieniami do konkretnego typu segmentów, np. Artykuł, za pomocą własnego modułu. W module tym stworzyłem za pomocą "mojmodul_node_access_records" i "mojmodul_node_grants" system nadawania uprawnień view, update i delete.

Zauważyłem jednak chyba, że działa to zgodnie z moimi oczekiwaniami dopiero wtedy, kiedy w ustawieniach na stronie "admin/user/permissions" mam odhaczone pola dotyczące "delete own artykul content", "edit any artykul content".

Tzn jeżeli w "admin/user/permissions" mam zaznaczoną opcję "edit any artykul content" to zapisy "mojmodul_node_access_records" i "mojmodul_node_grants" w moim module nie są brane pod uwagę.

Czy można, a jeśli tak to w jaki sposób osiągnąć taką sytuację, że bez względu na to jak ustawię uprawnienia w "admin/user/permissions" będą one podrzędne w stosunku do ustawień w moim module?

Celem moim jest maksymalne przeniesienie ustawienia uprawnień do konkretnego typu wpisów w oparciu o role do własnego modułu. Tak, żeby z góry ustalony system uprawnień można było zaimplementować przez uaktywnienie modułu bez konieczności "wyklikania" wszystkich ustawień.

Gdzie pocztać w jasny i kompletny sposób nt. systemu zarządzania uprawnieniami w Drupalu? Nie potrafię znaleźć bowiem nic konkretnego. Wszystko co znajdują to rozmowy na forach albo pełne domysłów, albo wyjaśnione w taki sposób, że nie jestem w stanie tego okiełznać :D

Z góry dziękuję za pomoc wszelką.

Witam, Mam pytanie jak

Witam,

Mam pytanie jak zrobić, aby część zawartości była wyświetlana dla użytkownika niezalogowanego a po zalogowaniu całość w drupal 7 ? tak jak jest na waszej stronie. Pozdrawiam.

tu jest Drupal 6 i moduł

tu jest Drupal 6 i moduł premium - http://drupal.org/project/premium

dla D7 są obecnie do wyboru 2 podejścia:
http://drupal.org/project/nopremium
http://drupal.org/project/premium_content

Wielkie dzięki o te moduły mi

Wielkie dzięki o te moduły mi chodziło :)