Drupal 6 - Wyzwalacze i Działania zautomatyzowane

Prosta lekcja dla wszystkich zastanawiających się jakiego modułu użyć, żeby nasza strona powiadamiała nas kiedy ktoś doda komentarz, albo jeden z autorów zaproponuje nową treść, którą musimy zautoryzować. Wiele osób zaskakuje fak, że tak naprawdę nie potrzebujemy żadnego modułu spoza rdzenia Drupala - wystarczy włączyć moduły triiger i actions (Wyzwalacze i Działania zautomatyzowane), poklikać trochę i gotowe!

Link do wideo w HD - http://www.youtube.com/embed/ZUyA1yG8zpQ?hd=1

Link do wideo w serwisie Screencastomatic - http://www.screencast-o-matic.com/watch/cXnYQKIkf

Część Kursu: 
Drupal - Przepisy
5
Twoja ocena: None Średnia: 5 (1 vote)

Odpowiedzi

Dziaania zautomatyzowane.

Mam problem z działaniami zautomatyzowanymi w Drupalu6, polegający na tym że jak dodaję nowe działania zautomatyzowane jak to piszą w opisie "zaawansowane". To działania te nie dodają się do listy wyboru w module wyzwalacze. Dotyczy to przypadku kategorii "użytkownicy". Z dodawaniem powiadomień pocztowych nie ma takiego problemu. Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić?

Drugie pytanie w tym temacie to prosiłbym o podpowiedz jak rozwiązać następujące zadanie.
Potrzebuje aby wyzwalacz w momencie rejestracji użytkownika, który odpowie odpowiednio, w czasie rejestrowania, w polu profilu na pytanie np. Jaki kolor lubisz? NIEBIESKI, automatycznie nadał mu rangę "wielbiciela koloru niebieskiego" gdzie ranga i działanie byłyby wcześniej dodane w odpowiednich modułach.
Jakiego działania należałoby użyć? Istnieje gotowe czy trzeba napisać jakiś skrypt?

poczytaj tu -

poczytaj tu - http://groups.drupal.org/node/22567 jest tego od groma

naprowadzenie

Dziękuje za podpowiedź. Skutecznie z niej skorzystałem i zrealizowałem pomysł z tematu za pomocą modułu registration codes: http://drupal.org/project/regcode.